ONLINE SONUÇ
ONLINE SONUÇ

Direktörden Notlar

Hikayemiz

1994’te çıktığımız yolda bu sene 30. yılımızı bitirmiş bulunuyoruz.

İlk andan itibaren benimsediğimiz Tanıda Güvence” sloganına ilkeli olma” ve “çok çalışma”yı da ekledik. Sonra da teknolojiyi ve inovasyonu işimizde harmanladık. Gerek bireysel gerek kurumsal kitlemize hizmette kalite ve teknolojiden asla taviz vermedik. Sonuçta İzmire ve Türkiye’ye, Cumhuriyetin ikinci yüzyılı ve bizim 30. yılımızda, 250 çalışanı ile hizmet eden bir laboratuvarlar grubu oluşturduk.

Şu an olduğumuz yeri sadece bir başlangıç olarak kabul ediyoruz. Her gün test listemize yeni bir test ve yeni bir teknoloji eklemek için çaba harcıyor, ayrıca mevcut hizmetlerimizde de çıtayı daha da yükseltebilmenin yollarını arıyoruz. Bir öncekinden daha hızlı ve güvenilir sonuçlar yaratabilmek için çalışıyor ve gelişimimizi tüm ekibimizle sürdürüyoruz. Sektörümüzde öncü olmak, ilkleri başarmak, örneklenen ve takip edilen olmak bizim en önemli motivasyon kaynağımız.

Bu süreçte Biolab Laboratuvarlar Grubu adına öne çıkanlar:

  • Türkiye’nin Sağlık Bakanlığı Tescilli İlk ve Tek Bebek Dostu Laboratuvarı
  • Yeni Nesil Laboratuvar Anlayışı
  • Kolay Ulaşılabilir Laboratuvar Hizmetleri
  • Türkiye’nin Çocuk Oyun Parklı İlk Laboratuvarı
  • Gelişmiş Damar Görüntüleme Cihazları
  • Alsancak’ta Yeni Hizmete Giren Yüksek Teknolojili Müstakil 1.200 m2 Kapalı Alana Sahip Laboratuvar Binası
  • Yılda 15.000.000 Test Sonucu

Bireysel Laboratuvar Hizmetleri

Laboratuvar hizmetlerini sadece kendi laboratuvarlarımızda değil evlerinize ve iş yerlerinize de taşıyarak hayatınızı kolaylaştırıyoruz. Evde ve iş yerinde kan alma hizmetlerini hayatınızı kolaylaştırmak adına geliştirdik. Pandemide Biolab ekibi tüm tıp camiası gibi büyük başarılara imza atmış ve evde laboratuvar hizmetlerine yeni bir anlam getirmiştir. Buna sadece 2 günde COVID PCR testlerini uygulamaya başlamak da dahil.

Numune almanın laboratuvar hizmetlerinin ilk ve en önemli adımı olduğunu biliyoruz. Bu nedenle alanında deneyimli, bebek ve çocuk kan almada spesifik tecrübeli teknik çalışanlar ve her gruba özel numune alma ekipmanları ile hizmet vermekteyiz.

2004 yılında Sağlık Bakanlığı’ndan almış olduğumuz ve laboratuvar sektöründe ilk ve tek olan Bebek Dostu Laboratuvar” sertifikası bunun en önemli kanıtıdır.

Laboratuvar verilerinize her an ulaşabileceğiniz güvenli ve gelişmiş bilgi işlem alt yapısı ile istatistiksel karşılaştırmalı veriler oluşturduk. Özellikle bilgi işlem yapımızdaki gelişmeler önümüzdeki dönemde de artarak devam edecektir.

Yine görme engelliler için sesli sonuç sistemi ile laboratuvar sonuçlarının telefonda sesli olarak okunabildiği sesli yanıt sistemi” sektörde bir ilk olmuştur. Mavişehir şubemizde hizmetinizde olan ve işitme engellilerin ses algılamasına destek olan sistem de engellilere verdiğimiz değerin örneklerinden birisidir. 

Kurumsal Laboratuvar Hizmetleri

Yerinde laboratuvar hizmetleri ile sağlık kurumlarına yönelik laboratuvar işletmeciliği de hizmet alanlarımız içinde yer almaktadır. Halen 1.000’in üzerinde sağlık kurumuna laboratuvar hizmeti vermekteyiz.

İş sağlığı alanında sistemin profesyonelleri için gelişmiş çözümler yaratmayı hedefledik. Özellikle iş kaynaklı etkilenim tespiti için biyokimyasal ve mikrobiyolojik test parametrelerimizi geliştirdik ve yerinde çözümler oluşturduk.

Hedefimiz her zaman hizmet kitlemize ve sağlık profesyonellerine güvenilir ve hızlı sonuçlar vermeye devam etmek olacaktır.

Sağlıklı günler dileğimizle.

Dr. A. Tuncay BATUR
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı.

“Kendiniz için değil, bağlı bulunduğunuz ulus için elbirliği ile çalışınız. Çalışmaların en yükseği budur.”

M. Kemal ATATÜRK