Tam Aşı olduysanız

Tam Aşı Olduysanız Neler Değişti.. 

Tamamen aşılanmış kişilerle birlikte kapalı alanlarda maske takmadan toplanabilirsiniz.

İçeride, başka bir evden aşılanmamış insanlarla (örneğin, birlikte yaşayan akrabaları ziyaret ederek), bu kişilerden herhangi birinin veya birlikte yaşadıkları herhangi birinin COVID-19 nedeniyle ciddi hastalık riski artmadığı sürece, maskesiz toplanabilirsiniz .

COVID-19 olan birinin yanındaysanız, semptomlarınız olmadıkça başkalarından uzak durmanıza veya test yaptırmanıza gerek yoktur.

Peki Ne Değişmedi..

Şimdilik, tamamen aşı olduysanız:

Maske takmak, diğerlerinden en az 6 fit uzakta kalmak ve kalabalıklardan ve yetersiz havalandırılan alanlardan kaçınmak gibi birçok durumda kendinizi ve başkalarını korumak için yine de adımlar atmalısınız . Bu önlemleri ne zaman olursanız olun:

Alenen

Birden fazla haneden aşılanmamış insanlarla bir araya gelmek

COVID-19 nedeniyle ciddi hastalık veya ölüm riski yüksek olan veya riski yüksek bir kişiyle yaşayan aşılanmamış bir kişiyle ziyaret

Yine de orta veya büyük ölçekli toplantılardan kaçınmalısınız.

Yine de yurt içi ve yurt dışı seyahati ertelemelisiniz. Seyahat ediyorsanız, yine de CDC gerekliliklerini ve tavsiyelerini takip etmeniz gerekecektir .

Yine de , özellikle hasta birinin yanındaysanız, COVID-19 semptomlarına dikkat etmelisiniz . COVID-19 semptomlarınız varsa, test yaptırmalı ve evde ve başkalarından uzak durmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir