ONLINE SONUÇ
ONLINE SONUÇ
Check-Up Danışmanlık Hizmeti

Check-Up Danışmanlık Hizmeti

Paylaş

Genel Sağlık Kontrolü (Check‐Up ) Programı

Genel Sağlık kontrolü işlemi herhangi bir şikayeti ve rahatsızlığı olmaksızın her yaş grubundan sağlıklı bireylerin düzenli aralıklarla yaptırması gereken sağlık tarama yöntemidir. Amacı, hastalıkları henüz başlangıç aşamasındayken tespit ederek gerekli önlemleri alıp tedavi etmektir. Erken teşhis ve tedavi hem kişinin yaşam konforunu arttırır hem de yaşam süresini uzatır. Hastalık ilerledikten sonra tedavi etmek daha zor ve daha masraflıdır.

Check‐Up Gerekli midir?

*Sağlık taramaları mevcut sağlık durumunuzu ortaya koymayı amaçlar.
*Bu tetkikler sayesinde bildiğimiz ya da bilmediğimiz hem de potansiyel olarak ortaya çıkma ihtimali olan henüz belirti vermemiş kronik rahatsızlıklar saptanabilir.
*Sonrasında yapılacak doğru müdahaleler ile erken tedavi gerçekleşmiş olur.
*Yine bazı kanserlerin erken teşhisi hayat kurtarıcı olabilir.
*Müdahalesi aciliyet gerektiren bazı sağlık sorunlarının tam zamanında teşhis edilmesi mümkün olabilir.
*Kalıtsal hastalıkların tespit edilmesiyle diğer aile fertlerine yönelik sağlık taramalarıyla onların da doğru zamanda teşhis ve tedavileri gerçekleşebilir.

Genel Sağlık Kontrolü Öncesi Bilmeniz ve Yapmanız Gerekenler

*Check‐up için normal koşulda bir saat ayırmanız yetecektir. Eğer tetkik kapsamınız standart listenin dışına çıkarsa sabahtan öğlene kadar uzayabilecek bir süre ayırmanız gerekebileceğini de unutmayın. (*Eğer tokluk tetkikleriniz ilave olursa bu süre uzamaktadır.)
*Bir gün önce başlayarak akşam yemeğinden sonra 12 saatlik açlık süresiyle laboratuvarımıza gelmelisiniz. Bu sürede sadece su içebilirsiniz.
*En az bir gün önceden başlayarak alkol almamalı ve aşırı efor, aşırı uykusuzluk gibi normal yaşam alışkanlıklarınızın dışındaki durumlardan kaçınmalısınız.
*Sürekli kullandığınız, aç karnınıza almanız gereken ilaçları check‐up öncesinde almayı ertelemeniz genellikle gerekmemektedir. Ama bu durumu randevu alırken kendi hekiminizle veya laboratuvar uzmanlarımızla görüşünüz.
*Eğer ilaçlarınızı almazsanız laboratuvara gelirken yanınızda getirmeniz uygun olacaktır. Bu süre içerisinde sizi en iyi şekilde misafir etmeye çalışacağız.

Check-up işleminiz; doktorlarımızla yapacağınız görüşme sonrasında yaşınız, cinsiyetiniz, yaşam alışkanlıklarınız, çevresel etkenler, mesleğiniz, aile hikayeniz ve geçirmiş olduğunuz rahatsızlıklar temel alınarak hazırlanacak test parametreleri ile uygulanacaktır.

Laboratuvarımız Check-up programında, toplumumuzda sık rastlanan hastalıkları tarama amacıyla kan ve idrar tahlilleri yapılmaktadır. Bu program kapsamında çağımızın sorunu şeker hastalığı ve insülin direnci, koroner hastalıklar, kadın ve erkekte sık rastlanan kanserler, guatr, karaciğer ve böbrek fonksiyonları, kan sayımı tetkikleri yapılmaktadır.

Hiçbir yakınması veya hastalığı olmayan kişilere en az yılda bir kere düzenli check-up yapılması önerilir. Ailesinde diyabet, kalp hastalığı, kanser gibi risk faktörü olanlara önerilecek yapılma sıklığı değişebilir.

Laboratuvarımızdan Check-Up randevusu alırken öncesinde yapmanız gerekenler konusunda bilgilendirilirsiniz. Sonuçlarınız aynı gün çıkar ve uzman hekimlerimizce değerlendirilir ve danışmanlık verilir.

Sizi Arayalım!

Formu doldurun sizi en kısa sürede arayalım.